201508.13
0

פתיחת חברה בע"מ

כדי לפתוח חברה בישראל יש למלא, לחתום ולהגיש לרשם החברות את המסמכים הבאים: בקשה לרישום חברה. תקנון ההתאגדות. הצהרת דירקטורים ראשונים. תצהיר בעלי מניות. את המסמכים יש למלא כנדרש ולחתום מול עורך דין.

201501.18
0

תצהיר לפטור מארנונה

ניתן לקבל פטור מלא מארנונה על נכס מקרקעין, כשלא ניתן להשתמש בו, אם מתוך אילוץ ואם מתוך בחירה. זאת, בין מדובר בדירה ריקה (פטור חד-פעמי לתקופה של עד 6 חודשים) או בדירה חדשה ריקה (עד 12 חודשים), בדירה בשיפוצים יסודיים (פטור ללא הגבלת זמן) ובין אם מדובר בנכס שאינו ראוי למגורים בשל נזק שנגרם לו…

201501.18
0

תביעות כספיות

חייבים לך כסף? תבעו אותך בגין חוב כספי? במקרה בו אדם חייב לך סכום כסף ואינך מצליח לגבות זאת ממנו (לדוגמא החייב מתחמק) יש להגיש תביעה לבית המשפט. בדרך כלל כדאי להיות מיוצג ע"י עורך דין כי החייב עלול לטעון טענות השוללות את קיום החיוב, ואז הדרך להשבת החוב לא תהא פשוטה.

201501.18
0

חקירת יכולת

כל הפרטים הטכניים הקשורים בחקירת היכולת- כמו גם "מדריך לחייב", "מדריך לזוכה" ועוד- מצויים באתר של רשות האכיפה והגבייה (או מערכת ההוצאה לפועל, בשמה הישן) ומומלץ להתעדכן בהם. להלן קישור לאתר: http://www.eca.gov.il/.

201412.02
0

תביעת שיבוב של חברת ביטוח על רכישת סחורה גנובה

המקרה: בעל חנות תכשיטים אשר קנה תכשיטים משומשים מעובר אורח, למפרע התברר שהזהב שרכש היה גנוב וחברת הביטוח של בעלת התכשיטים תבעה את מרשי שישלם את השווי של הזהב או לחלופין יחזיר את התכשיטים שרכש.

201408.25
0

רישום סימן מסחר וחשיבותו

סימן מסחר הוא רישום בעלות על מותג. מדובר בסימן המזהה מוצר או חברה מסוימת. הוא יכול להיות מורכב ממילה, או צירוף של מילים, דמות, או עיצוב גראפי כלשהו. מטרת הסימן, להפוך אותו מזוהה עם החברה כספקית של המוצר או השירות המסופק על ידה.

201407.25
0

האם חייב מוגבל באמצעים יכול לצאת מהארץ לצורך חופשה ?

לאחרונה ניתן פסק דין בבית משפט השלום בת"א (עש"א 7280-08-14 זהרוביץ נ' רדעי ואח', ניתן ביום 10.8.14 ע"י כב' השופט עודד מאור) אשר דן בשאלה בה עוסקת מאמר זה. חייב אשר הוכרז ע"י ראש ההוצאה לפועל כחייב מוגבל באמצעים, ותיקי ההוצאה לפועל שלו אוחדו, האם יכול לצאת מהארץ לצורך חופשה משפחתית ?

201405.11
0

לעיתים הנאשם הוא הקורבן

בשנים האחרונות הולכים ומצטברים בבתי המשפט הישראליים עוד ועוד תיקים שעוסקים בתלונות של נשים על עבירות אלימות ומין. אין ספק שבכל אחד ואחד מהתיקים המצטברים ישנו צורך לשקול את הדברים בכובד ראש ולהעמיק ולחקור בנסיבות של כל אירוע ואירוע, אך כעורכת דין פלילית שעוסקת בתחום באופן אינטנסיבי גיליתי לצערי שהמציאות רחוקה מכך שנות אור. ידה…